Při výběru kontrolujeme vždy:

1. Napětí baterie

V drtivé většině případů mají baterie napětí 10,8V, 11,1V, 14,4V nebo 14,8V. Pozor! Napětí 10,8V a 11,1V lze považovat za shodné (jedná se o minimální odchylku). To samé platí i pro napětí 14,4V a 14,8V (jsou zaměnitelné). Pokud je například na originální baterii uvedeno napětí 10,8V a na nově zakoupené je uvedeno 11,1V vše je v pořádku.  Nicméně napětí 10,8V / 11,1V už není zaměnitelné s napětím 14,4V / 14,8V! Baterie už v tomto případě nebude fungovat.

2. Typ baterie

Další důležité kritérium je označení samotné baterie. Na originální baterii lze ve většině případů nalézt označení baterie (pro každou značku je označení odlišné a může na baterii být více označení). Toto označení se musí shodovat s označením baterie, uvedeném v popisu baterie (vždy pod nadpisem "Nahrazuje baterie"). Pozor S/N není označení baterie.

3. Typ Notebooku

Je uveden většinou vespod notebooku. Důležitá je zejména výrobní řada notebooku. Konkrétní specifický typ nemusí být vždy uveden v popisu (může zde být například pouze série).

4. Vzhled baterie

Postupně se snažíme dodávat kvalitní fotografie ke všem bateriím. Důležité je překontrolovat a porovnat s Vaší starou baterii základní tvar baterie a umístění kontaktů

Né vždy je možné najít shodu jak typu baterie, tak typu notebooku. V některých případech může v popisu chybět typ baterie případně typ notebooku. Pokud však sedí napětí a vzhled a typ baterie případně notebooku shoda je většinou zaručená. V neposlední řadě je vždy možnost napsat email na expedice@yescom.cz.